|
|
| Brand Name: | Qtenboard |
| MOQ: | 5 |
| Price: | NA |
| Payment Terms: | ,T/T |
We are a professional factory with extensive experience in core materials and components for interactive whiteboards. Our core value lies in providing stable, high-quality, and cost-effective raw materials, core components, and flexible production cooperation models for global manufacturers (OEM/ODM/CKD/SKD), helping enhance your competitiveness.
Our core customers include global interactive whiteboard brand owners, system integrators, and manufacturing plants seeking OEM/ODM/CKD/SKD support.
| Specification | 65" | 75" | 86" |
|---|---|---|---|
| Resolution | 3840×2160 4K | 3840×2160 4K | 3840×2160 4K |
| Brightness | 350 cd/m² | 400 cd/m² | 450 cd/m² |
| Contrast Ratio | 4000:1 | 4000:1 | 4000:1 |
| Viewing Area | 1428.5×803.5mm | 1650.2×928.3mm | 1895.04×1065.96mm |
| LCD Life | 60,000 hrs | 60,000 hrs | 60,000 hrs |
| Component | Specifications |
|---|---|
| CPU | Goke V100, Octa-core A55 @ 1.5GHz |
| GPU | Mali-G52×4 |
| Android OS | Android 14.0 |
| RAM+ROM | 4+32G/8+128G (Optional) |
| WiFi | 2.4g & 5g a/b/g/n +ac |
| Bluetooth | 5.0 |
| Interface | Standard Specs | Front Side |
|---|---|---|
| HDMI IN | ×1 | ×1 |
| USB 3.0 | ×1 | ×2 |
| TYPE C | - | ×1 |
| LAN IN | ×1 | - |
| Feature | Specification |
|---|---|
| Touch Type | Infrared touch + zero gap bonding |
| Touch Points | 40 points |
| Touch Height | 1mm |
| Inch | Length (mm) | Width (mm) | Height (mm) | Gross Weight |
|---|---|---|---|---|
| 55 | 1277 | 790 | 89 | 50 |
| 65 | 1485 | 910 | 88 | 80 |
| 75 | 1707 | 1030 | 89 | 100 |
| 85/86 | 1953 | 1170 | 97 | 130 |
|
| Brand Name: | Qtenboard |
| MOQ: | 5 |
| Price: | NA |
| Payment Terms: | ,T/T |
We are a professional factory with extensive experience in core materials and components for interactive whiteboards. Our core value lies in providing stable, high-quality, and cost-effective raw materials, core components, and flexible production cooperation models for global manufacturers (OEM/ODM/CKD/SKD), helping enhance your competitiveness.
Our core customers include global interactive whiteboard brand owners, system integrators, and manufacturing plants seeking OEM/ODM/CKD/SKD support.
| Specification | 65" | 75" | 86" |
|---|---|---|---|
| Resolution | 3840×2160 4K | 3840×2160 4K | 3840×2160 4K |
| Brightness | 350 cd/m² | 400 cd/m² | 450 cd/m² |
| Contrast Ratio | 4000:1 | 4000:1 | 4000:1 |
| Viewing Area | 1428.5×803.5mm | 1650.2×928.3mm | 1895.04×1065.96mm |
| LCD Life | 60,000 hrs | 60,000 hrs | 60,000 hrs |
| Component | Specifications |
|---|---|
| CPU | Goke V100, Octa-core A55 @ 1.5GHz |
| GPU | Mali-G52×4 |
| Android OS | Android 14.0 |
| RAM+ROM | 4+32G/8+128G (Optional) |
| WiFi | 2.4g & 5g a/b/g/n +ac |
| Bluetooth | 5.0 |
| Interface | Standard Specs | Front Side |
|---|---|---|
| HDMI IN | ×1 | ×1 |
| USB 3.0 | ×1 | ×2 |
| TYPE C | - | ×1 |
| LAN IN | ×1 | - |
| Feature | Specification |
|---|---|
| Touch Type | Infrared touch + zero gap bonding |
| Touch Points | 40 points |
| Touch Height | 1mm |
| Inch | Length (mm) | Width (mm) | Height (mm) | Gross Weight |
|---|---|---|---|---|
| 55 | 1277 | 790 | 89 | 50 |
| 65 | 1485 | 910 | 88 | 80 |
| 75 | 1707 | 1030 | 89 | 100 |
| 85/86 | 1953 | 1170 | 97 | 130 |