|
|
| Brand Name: | Qtenboard |
| MOQ: | 5 |
| Price: | NA |
| Payment Terms: | ,T/T |
We are a professional factory with extensive experience in interactive whiteboard core materials and components. Our core value lies in providing stable, high-quality, and cost-effective raw materials, core components, and flexible production cooperation models for global manufacturers (OEM/ODM/CKD/SKD).
We serve global interactive whiteboard brand owners, system integrators, and manufacturing plants seeking OEM/ODM/CKD/SKD support.
| Specification | 65" | 75" | 86" |
|---|---|---|---|
| Resolution | 3840×2160 4K | 3840×2160 4K | 3840×2160 4K |
| Brightness | 350 cd/m² | 400 cd/m² | 450 cd/m² |
| Contrast Ratio | 4000:1 | 4000:1 | 4000:1 |
| Viewing Area | 1428.5×803.5mm | 1650.2×928.3mm | 1895.0×1066.0mm |
| LCD Life | 60,000 hrs | 60,000 hrs | 60,000 hrs |
| Component | Specification |
|---|---|
| CPU | Amlogic T982 ARM Cortex-A55×4 @ 1.9GHz |
| GPU | Mali G52MP2 |
| Android OS | Android 11.0 |
| RAM+ROM | 4+32GB |
| Bluetooth | 5.0 |
| RJ45 | 1000M |
| Interface Type | Quantity |
|---|---|
| HDMI IN | 2 |
| RJ45 | 2 |
| USB 2.0 | 1 |
| USB 3.0 | 2 |
| TYPE C (Front) | 1 |
| RS232 | 1 |
| Size | Unit Dimensions (W×D×H) | Net Weight | VESA Mount |
|---|---|---|---|
| 65" | 1485×88.3×901.8mm | 36±1.5 kg | 400×500mm, 4×M8 |
| 75" | 1707.1×88.5×1026.7mm | 50±1.5 kg | 400×600mm, 4×M8 |
| 86" | 1953.4×96.5×1166.6mm | 63±1.5 kg | 400×800mm, 4×M8 |
|
| Brand Name: | Qtenboard |
| MOQ: | 5 |
| Price: | NA |
| Payment Terms: | ,T/T |
We are a professional factory with extensive experience in interactive whiteboard core materials and components. Our core value lies in providing stable, high-quality, and cost-effective raw materials, core components, and flexible production cooperation models for global manufacturers (OEM/ODM/CKD/SKD).
We serve global interactive whiteboard brand owners, system integrators, and manufacturing plants seeking OEM/ODM/CKD/SKD support.
| Specification | 65" | 75" | 86" |
|---|---|---|---|
| Resolution | 3840×2160 4K | 3840×2160 4K | 3840×2160 4K |
| Brightness | 350 cd/m² | 400 cd/m² | 450 cd/m² |
| Contrast Ratio | 4000:1 | 4000:1 | 4000:1 |
| Viewing Area | 1428.5×803.5mm | 1650.2×928.3mm | 1895.0×1066.0mm |
| LCD Life | 60,000 hrs | 60,000 hrs | 60,000 hrs |
| Component | Specification |
|---|---|
| CPU | Amlogic T982 ARM Cortex-A55×4 @ 1.9GHz |
| GPU | Mali G52MP2 |
| Android OS | Android 11.0 |
| RAM+ROM | 4+32GB |
| Bluetooth | 5.0 |
| RJ45 | 1000M |
| Interface Type | Quantity |
|---|---|
| HDMI IN | 2 |
| RJ45 | 2 |
| USB 2.0 | 1 |
| USB 3.0 | 2 |
| TYPE C (Front) | 1 |
| RS232 | 1 |
| Size | Unit Dimensions (W×D×H) | Net Weight | VESA Mount |
|---|---|---|---|
| 65" | 1485×88.3×901.8mm | 36±1.5 kg | 400×500mm, 4×M8 |
| 75" | 1707.1×88.5×1026.7mm | 50±1.5 kg | 400×600mm, 4×M8 |
| 86" | 1953.4×96.5×1166.6mm | 63±1.5 kg | 400×800mm, 4×M8 |