|
|
| Brand Name: | Qtenbaord |
| MOQ: | 5 |
| Price: | NA |
| Payment Terms: | T/T |
The Qtenboard 65 Interactive Flat Panel revolutionizes traditional teaching methods with cutting-edge technology designed for modern educational environments. Featuring a high-definition 4K display and advanced touch capabilities, this smart board transforms classrooms into dynamic, interactive learning spaces.
| Specification | Details |
|---|---|
| Product Dimension | 65 inch |
| Maximum Resolution | 3840 × 2400 (4K) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Writing Method | Pen/Finger Touch |
| Touch Technology | Infrared Touch Frame |
| Back Light | LED |
| Illuminance | 500 cd/m² |
| Contrast Ratio | 4000:1 |
| Visual Angle | 178° |
| Chromatic Number | 1.07B (8bit) |
| System Version | Android 14 |
| Maximum Power | <550W |
| OPS Computer Options | I3/I5/I7, 4G+128G, Windows 7/10 |
| Weight | 30 kg |
| Package Dimensions | 1425 × 214 × 900 mm |
| Attribute | Value |
|---|---|
| Brand Name | Qtenboard |
| Model Number | QM-65HY |
| Whiteboard Type | Interactive Whiteboard |
| Panel Style | LCD |
| Color Options | White, Black |
| Usage Scenarios | Classroom, Meeting, Bidding |
| Warranty | 1 Year |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Folded | No |
|
| Brand Name: | Qtenbaord |
| MOQ: | 5 |
| Price: | NA |
| Payment Terms: | T/T |
The Qtenboard 65 Interactive Flat Panel revolutionizes traditional teaching methods with cutting-edge technology designed for modern educational environments. Featuring a high-definition 4K display and advanced touch capabilities, this smart board transforms classrooms into dynamic, interactive learning spaces.
| Specification | Details |
|---|---|
| Product Dimension | 65 inch |
| Maximum Resolution | 3840 × 2400 (4K) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Writing Method | Pen/Finger Touch |
| Touch Technology | Infrared Touch Frame |
| Back Light | LED |
| Illuminance | 500 cd/m² |
| Contrast Ratio | 4000:1 |
| Visual Angle | 178° |
| Chromatic Number | 1.07B (8bit) |
| System Version | Android 14 |
| Maximum Power | <550W |
| OPS Computer Options | I3/I5/I7, 4G+128G, Windows 7/10 |
| Weight | 30 kg |
| Package Dimensions | 1425 × 214 × 900 mm |
| Attribute | Value |
|---|---|
| Brand Name | Qtenboard |
| Model Number | QM-65HY |
| Whiteboard Type | Interactive Whiteboard |
| Panel Style | LCD |
| Color Options | White, Black |
| Usage Scenarios | Classroom, Meeting, Bidding |
| Warranty | 1 Year |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Folded | No |